Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept BMW X4: menší bratříček X6

News

04.04.2013

Na autosalonu v Šanghaji představí BMW koncept X4, tedy dynamičtěji pojaté SUV X3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když BMW představilo v roce 2007 na frankfurtském autosalonu koncept modelu X6, strhly se velmi kontroverzní debaty ohledně designu. Přední část stále působí velmi atraktivně, nicméně směrem od B sloupku vyvolává svažující se střecha velmi divoké debaty. Někomu se design SAC (Sport Activity Coupé, jak model X6 BMW nazývá) líbí, jiný jím opovrhuje. Nicméně ta první skupina, zdá se, je mnohem početnější, jelikož BMW X6 patří mezi nejprodávanější SUV na trhu. Není se tedy co divit, že BMW hodlá v podobném trendu pokračovat i u menších modelů.

Nejnovějším takovým počinem bude BMW X4, jehož předobraz budeme mít možnost vidět na autosalonu v čínské Šanghaji. Technicky bude další zástupce kategorie SAC z modelu X3, stejně jako je tomu v případě X6 a X5. Design konceptu X4 je zcela svébytný a ukazuje, jakým směrem se mnichovská automobilka v příštích letech vydá. Pod kapotou můžeme očekávat prakticky shodnou nabídku pohonných jednotek jako v případě BMW X3. Kromě zážehového čtyřválce 2.0 TwinPower Turbo o výkonu 179 kW/243 koní můžeme počítat s přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,0 litru a výkonu 224 kW/305 koní. Tyto jednotky pak především na evropských trzích doplní vznětové šestiválce 30d a 35d a také menší čtyřválec 25d, případně i 20d. Vzhledem k dynamicky pojatému charakteru BMW X4 lze předpokládat uvedení některé z verzí od divizí M Performance nebo BMW Motorsport.

Výroba bude probíhat v americké továrně BMW ve městě Spartanburg v Jižní Karolíne. Na trh se BMW X4 dostane již příští rok.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: