Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Omlazená Škoda Superb na oficiálních snímcích

News

03.04.2013

Škoda zveřejnila první fotografie modernizovaného Superbu a Superbu Combi. Světová premiéra se odehraje 19. dubna na koncernovém večeru v rámci mezinárodního autosalonu v Šanghaji.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda zveřejnila první snímky a informace ohledně modernizované vlajkové lodi Superb. Poprvé se omlazený model ukáže na autosalonu v Šanghaji koncem dubna. Největší změnou oproti aktuálnímu provedení je inovovaný vzhled, který se nejvíce projevil na liftbacku. Zadní koncové světlomety, které vyvolávaly kontroverzní reakce, byly nahrazeny poněkud konvenčnějším řešením. Nově přepracované grafice stále vládne motiv písmena C, na který jsme si u vozů Škoda již zvykli. Přední část dostala novou masku s čístými a jednoduchými liniemi, kterými navazuje na modely Rapid a Octavia III. Inovace se dočkaly také světlomety, které jsou nyní rozměrnější. Poprvé u modelu Superb je LED denní svícení plně integrováno do předních světlometů.

V interiéru bude možné zvolit některou z nových potakových látek nebo dekorů. Nejvyšší výbava Laurin & Klement pak nabídne možnost barevné kombinace hnědé a béžové Ivory. K dispozici bude hned devět variant tří a čtyřramenných volantů. Novou funkcí je ovládání sedadla spolujezdce vpředu elektricky ze zadního místa. V rámci hesla „Simply clever“ bude faceliftovaný Superb vybaven mnoha chytrými systémy umožňující využít praktičnost zavazadlového prostoru na sto procent.

Ve výbavě nebude chybět nový systém Automatic Parking Assistant 2.0, který kromě podélného parkování a vyjíždění z řady zaparkovaných aut dokáže pomoci také při příčném parkování. Dalším novým prvkem, který bude na přání, je Driver Activity Assistant, který bude hlídat řidiče před hrozící únavou.

2.0 TDI 125 kW 4x4 nyní s DSG

Celkem významné změny se odehrály pod kapotou. Upravené motory se pyšní až o 19% nižší kombinovanou spotřebou, za což může například systém Start-Stop s rekuperací brzdné energie, která bude na území EU dostupná pro všechny vznětové motory a také pro základní motorizaci v podobě 1.4 TSI o výkonu 92 kW/125 koní. Nejúspornějším provedením Škody Superb bude verze GreenLine s motorem 1.6 TDI, který si řekne v průměru o 4,2 litru nafty na 100 km. Největší novinkou je ale kombinace pohonu všech kol, vznětových motorů a možnosti dvouspojkové automatické převodovky DSG. Ta byla v případě verze s dvoulitrovým turbodieselem a pohonem 4x4 k dispozici pouze pro slabší provedení se 103 kW/140 koní, zatímco silnější verze 125 kW/170 koní si musela vystačit s manuální převodovkou. V inovovaném provedení si oba motory převodovky prohodí.

Kromě novinek můžeme očekávat také oblíbený systém Twindoor, který dokáže ze Superbu vytvořit jak liftback, tak i sedan. Zavazadlový prostor Superbu pojme 595 litrů, respektive až 1700 litrů v případě sklopených sedaček. Superb Combi se pyšní dokonce 633 litry, respektive 1865 litry.

Pro Škodu je Superb po Octavii a Fabii třetí nejdůležitější model. Modernizovaná verze vydrží na trhu zhruba dva roky, kdy bude nahrazena třetí generací, která se má posunout směrem výš a vytvořit jakýsi kompromis mezi vozy střední a vyšší střední třídy. Můžeme se tedy těšit na ty nejmodernější motory a technologie koncernu Volkswagen AG.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: