Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftované Porsche Panamera na prvních fotkách

News

02.04.2013

Na internet unikly první snímky modernizovaného modelu Panamera od Porsche. Největší a nejzajímavější změny se však udály především pod kapotou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když se v roce 2009 představil sportovní liftback Panamera, způsobil mezi fanoušky menší poprask. Pro zaryté porschefily byl podobný vůz stejným šokem, jako první SUV značky Cayenne. Ostatní ale tento model uvítali s nadšením. I přes svůj lehce kontroverzní design si Panamera nachází každoročně desítky tisíc nových zákazníků, díky kterým se jedná o druhý nejprodávanější model značky. Hned za SUV Cayenne, které někteří stále nemohou někteří překousnout, ač vlastně samotnou automobilku zachránilo od bankrotu.

Po čtyřech letech se Panamera dočkala menší modernizace, která se kromě vzhledu dotkla především techniky. Největšími změnami si prošly hybridní verze a verze Panamera S. Hybrid pojmenovaný Panamera S E-Hybrid pohání kombinace zážehového šestiválce o objemu 3,0 litru a elektromotoru. Kombinovaný výkon této pohonné soustavy činí 306 kW/416 koní, což dovolí vozu akcelerovat z 0 na 100 km/h za 5,6 sekund a dosáhne maximální rychlosti 269 km/h. Kombinovaná spotřeba dosáhla 3,1 litru na 100 km a na samotnou elektrickou energii ujede hybridní Panamera rychlostí až 133 km/h 18-35 km.

Druhou novinkou je nahrazení atmosférického osmiválce ve verzi Panamera S novým dvakrát přeplňovaným vidlicovým šestiválcem o objemu 3,0 litru. Ten oproti většímu motoru nabídne výkon 308 kW/419 koní a točivý moment 521 N.m, což představuje nárůst o 14 kW/19 koní, respektive 19 N.m, přičemž spotřeba poklesla o 18 procent.

Oficiální představení modernizované Panamery proběhně na autosalonu v čínské Šanghajji, která se má stát jedním z hlavních odbytišť tohoto modelu. Pro čínský trh se také velmi pravděpodobně počítá s verzí s prodlouženým rozvorem, které jsou na tomto největším automobilovém trhu velmi žádané.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: