Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Na novém Volvu XC90 spolupracují Číňané

News

02.04.2013

Druhá generace vlajkového SUV od Volva bude prvním modelem značky, na kterém spolupracuje i mateřská automobilka Geely.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová XC90 je pro švédskou automobilku jedním z klíčových modelů. Bylo to právě toto SUV, které pomohlo nastartovat zájem o vozy této značky. První generace je na trhu již dlouhých 11 let a rok jej ještě v nabídce uvidíme, protože jeho nástupce je naplánován na konec roku 2014. A právě tento konkrétní model se stane prvním společným projektem švédských a čínských inženýrů z automobilky Geely, pod kterou Volvo patří.

Nové SUV vyjede na modulární platformě SPA, kterou použije i nástupce současného sedanu S80. Oba modely pak budou moci použít širokou škálu pohonných ústrojí, dostane se také na plug-in hybrid, který bude vycházet z modelu V60 Plug-in Hybrid. Kromě velkých modelů se švédsko-čínská spolupráce projeví i u kompaktnějších vozů, které by konkurovali například Audi, BMW nebo Mercedesu. Některé tyto modely pak budou vyráběny v nové továrně ve městě Čengdu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: