Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Mercedes-Benz třídy S detailněji

News

02.04.2013

Světová premiéra nové generace vlajkové lodi koncernu Daimler proběhne 15. května 2013.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz třídy S byl vždy symbolem pro luxus a pohodlí. V každé své generaci se snažil dostat na absolutní vrchol ve třídě luxusních limuzín a vždy se mu to bez problémů podařilo. Nové provedení vlajkové lodi Mercedesu si však dává ještě vyšší ambice – chce se totiž stát nejlepším luxusním vozem vůbec. K tomu mu má pomoci především důraz na bezprecedentní pohodlí a záplava moderních technologií, které zpříjemní nejen řízení, ale také samotné cestování.

Design vozu se zatím ještě oficiálně nepředstavil, nicméně ze „špionážních“ fotek si můžeme udělat velmi slušný obrazek, jak bude „eSko“ vypadat. To navíc částečně převezme roli po zaniklé značce Maybach, která měla konkurovat Bentley nebo vozům Rolls-Royce. Zákazníci nicméně raději dávali přednost britským vozům, ač jsou také ve vlastnictví německých automobilek (konkrétně Volkswagenu a BMW). Nové provedení tak musí soupeřit nejen proti udi A8 nebo BMW řady 7, ale také proti Bentley Flying Spur nebo Rolls-Roycu Ghost.

Dominantním prvkem interiéru budou bezpochyby dva barevné displeje o velikosti 12,3 palce (30,7 cm). Levý bude zastupovat funkci sdruženého přístroje a pravý bude sloužit k obluze multimediálního systému. Aby si cestující svou jízdu řádně užili, jsou pro ně připravena nová sedadla s možností nejen vyhřívání, ale také odvětrávání a masážní funkci (k dispozici bude šest masážních funkcí, z nichž dvě mohou být kombinovány s vyhříváním). Cestující vzadu budou mít na výběr z pěti různých druhů sedadel včetně varianty Executive, která nabídne opěradla se sklonem 43,5 stupně.

Aktivní odvětrávací systém poprvé používá ventilátory s možností zpětného chodu, které eliminují projevy průvanu, čímž zajistí dlouhodobý komfort cestování. Součástí paketu tepelného komfortu bude také vyhřívaná loketní opěrka nebo vyhřívaný volant a rychle reagující vyhřívání sedadel Plus. O patřičnou náladu v interiéru se postará systém „aktivního parfémování vzduchu“, který bude součástí paketu AIR-BALANCE. Ta bude mít také na starosti regulaci a filtraci nasávání okolního vzduchu do interiéru. Samozřejmostí bude ionizace přiváděného vzduchu, která zneškodní případné bakterie a viry.

Nově vyvinutý systém COMMAND dostal procesor Intel Atom zaručující co nejyvšší výkon. Ve standardu bude k dispozici zvuková aparatura s deseti reproduktory, kterou lze za příplatek nahradit audiostystémem Burmester Surround System nebo Burmester High-End 3D Surround System. Navigace bude sázet na propojení se systémem Google Maps, který zajistí aktuální zobrazení dané lokace nebo cesty.

Velký důraz se kladl na bezpečnostní stránku automobilu. Proto nebude ve výbavě chybět například airbag v bezpečnostním pásu nebo airbag umístěný v sedáku.

Oficiální premiéra nové třídy S od Mercedesu proběhne 11. května 2013.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: