Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Budoucí Peugeot 308 zamíří na vrchol

News

01.04.2013

Nová generace zástupce segmentu C od Peugeotu se bude od té stávající výrazně lišit. Automobilka si dělá ty nejvyšší ambice, zamíří tak přímo proti Fordu Focus nebo Volkswagenu Golf.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncern PSA Peugeot Citroën plánuje v budoucnu své modely více odlišit. Jedním z problémů současné produkce tohoto druhého největšího evropského výrobce automobilů je právě příliš velká podobnost modelů jednotlivých značek. Nejvyšší představitelé koncernu proto rozhodli, že Peugeot a Citroën si své role poněkud více upřesní. Druhá jmenovaná značka vsadí se svými modely s označením C na zákazníky, kteří oceňují především cenu, a Peugeot převezme roli luxusněji pojaté značky.

Jednou u prvních vlaštovek má být nový Peugeot 308, který si svou světovou premiéru odbude na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, který se střídá s Paříží. Nové provedení tohoto zástupce segmentu C prý bude více připomínat klasický hatchback. Jeho design se prý inspiroval konceptem Onyx a také klasickým modelem 504 Coupé. Stejně jako nový Citroën C4 Picasso, o kterém jsme psali v předchozím článku, použije nová 308 modulární platformu EMP2, která bude k dispozici pro modely segmentu C a D. Stejně jako v případě Volkswagenu jeho řešení s názvem MQB, i francouzská platforma dovolí použití jednoduché zadní nápravy s torzní tyčí, nebo víceprvku.

Podle Laurenta Blancheta z Peugeotu bude nová generace 308 po stránce designu pojata mnohem dynamičtěji. Kratší převisy karoserie a kola umístěná co nejvíce v rohu dodá vozu mnohem kompaktnější vzhled.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: