Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Citroën C4 Picasso bude vskutku šokující

News

01.04.2013

Modernizované provedení francouzského MPV dostane velmi neobvyklý design připomínající nedávno představený Jeep Cherokee.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když se před několika týdny ukázala studie Citroën Technospace, šokovala svým provedením přední části. Tento velmi netradiční prvek se pak přenesl i na sériovou verzi nového C4 Picasso, které tak rozvíří poněkud stojaté vody mainstreamového designu. Dominantním prvkem přední části jsou zcela jistě dva páry světlometů. Ty spodní fungují jako klasické světlomety, horní pás tvořený LED slouží pro denní svícení.

Nový Citroën C4 Picasso vyjíždí na nově vyvinuté modulární platformě EMP2, která by měla zajistit až o 70 kilogramů nižší hmotnost než u předchůdce. Z motorů můžeme počítat se zážehovými čtyřválce o objemu 1,6 litru ve verzích VTi 120 (výkon 88 kW/120 koní) a přeplňovanou jednotkou THP o výkonu 115 kW/155 koní. Pro zájemce o vznětové jednotky, které budou tvořit většinu prodejů, přichystal Citroën dvojici čtyřválců – 1.6 HDi 110 a 2.0 HDi 150.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: