Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo nejspíš skončí u Audi

News

31.03.2013

To, o čem se již dlouho spekuluje, se nejspíše stane realitou. Koncern Volkswagen AG nakonec podle všeho skutečně koupí problémovou Alfu Romeo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobilový průmysl v Evropě se nachází v těžké krizi. Drtivé většině mainstreamových značek se nedaří, naopak výrobci prémiových vozů zažívají nejlepší období ve své historii. Jednou ze značek, na kterých se krize výrazně podepsala, je i Alfa Romeo. Kdysi uznávaný výrobce sportovních vozů se potýká s příliš úzkou nabídkou modelů, které navíc nejsou příliš konkurenceschopné.

O Alfu měl kdysi eminentní zájem Volkswagen, ale podle Sergia Marchionneho, ředitele Fiatu a Chrysleru, však nepřipadal prodej této značky v úvahu. Nicméně doba se mění a vidina peněz je pravděpodobně příliš lákavá. Do hry se tak opět vrací Volkswagen, respektive Audi, které do německého koncernu patří. To již několik italských značek vlastní. Po Lamborghini koupilo minulý rok Audi také slavného výrobce motocyklů Ducati. Navíc Audi v koncernu plní roli zástupce luxusního a sportovního segmentu. Kromě samotné Alfy se jedná také o prodeji továrny Fiatu v Pomiglianu, kde by se Alfy vyráběly.

Na první pohled se může zdát, že Alfa pod křídly koncernu může ztratit něco ze své výjimečnosti, nicméně nezapomeňme, že jak Lamborghini, tak například Bentley na spojení se silným německým kapitálem jen a pouze vydělali. Alfa Romeo by se navíc dostala k novým modulárním platformám, koncernovým motorům a také dealerské a servisní síti, kterou má Volkswagen největší v Evropě. Navíc by italská značka mohla těžit ze zkušeností z jiných trhů, především z USA a Číny, kde má Volkswagen velmi silnou pozici.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: