Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Světovým autem roku 2013 se stal Volkswagen Golf

News

29.03.2013

Na autosalonu v New Yorku si svou severoamerickou premiéru odbylo již sedmé vydání Volkswagenu Golf. Na tom samém místě došlo také na vyhlášení ankety Světové auto roku 2013. A byl to právě Golf, který tento ročník prestižní ankety vyhrál.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Do finále hlavní kategorie Světové auto roku 2013 se probojovaly výhradně německé nebo japonské vozy. Zástupce starého kontinentu reprezentoval Mercedes-Benz třídy A, Porsche Boxster a Cayman a již zmiňovaný Golf. Japonsko se mohlo pochlubit sportovními trojčaty ve složení Toyota GT86, Subaru BRZ a Scionem FR-S, který se prodává na severoamerickém trhu. O výsledku ankety bylo všem motoristickým fanouškům jasno již dávno, vždyť nový Volkswagen Golf již triumfoval v obdobné anketě o Evropské auto roku 2013. Jednoznačně pozitivní trend vidíme v rostoucí popularitě sportovních vozů, však kdo by čekal, že taková Toyota GT86 zaboduje nejen u laické, ale i u odborné veřejnosti. Dostupných zadokolek s atmosférickým motorem bylo v posledních letech jako šafránu.

Kromě hlavní části se udělovaly tituly i ve vedlejších kategoriích. Nejlepším sportovním vozem (World Performance Car) se stala dvojice Porsche Boxster/Cayman, první místo za nejlepší design (World Car Design) si zaslouženě odnesl roadster Jaguar F-Type a nejzelenějším autem tohoto roku (World Green Car) se stala Tesla Model S.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: