Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dočkáme se Porsche Cayman GT3?

News

29.03.2013

Porsche prý uvažuje o hardcore variantě modelu Cayman. Inspirovalo by se u větší 911, která verzi GT3 nabízí již od generace s označením 996.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace modelu Cayman se ukázala začátkem tohoto roku na autosalonu v Detroitu. Menší Cayman postupně přebírá roli opravdu sportovního náčiní, což již dokázala verze Cayman R, kterou Porsche nabízelo v minulé generaci. Aktuální provedení by pak mohlo jít ještě dál. Podle šéfinženýra projektu 911 GT3 totiž automobilka uvažuje, že by vyrobila okruhově zaměřený Cayman s přídomkem GT3. Zatím sice ještě není definitivně rozhodnuto, ale nedokážeme si představit fanouška, který by podobný vůz nepřivítal s upřímným nadšením.

U nedávno představeného Porsche 911 GT3 se vůbec poprvé v této verzi objevila dvouspojková automatická převodovka PDK, která bude jediným převodovým ústrojím, které bude k dispozici. Automobilka by tak v případě ostrého Caymanu mohla použít sedmistupňový manuál, který přece jen nabízí přímější spojení řidiče a vozu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: