Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Camaro dostalo facelift a okruhovou verzi Z/28

News

28.03.2013

V New Yorku se na tradiční automobilové přehlídce představila omlazená verze amerického muscle caru od Chevroletu. Camaro prodělalo lehký facelift a zařadilo do nabídky okruhově zařazenou verzi Z/28.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1. Omlazený Bumlbebee

Takzvané pony cars a muscle cars zažily svůj rozkvět především v 60. letech, kdy toto šílenství rozpoutal Ford se svým legendárním Mustangem. O pár let později se přidaly i další značky, například Plymouth s modelem Barracuda, Dodge Charger nebo právě Chevrolet Camaro, které bylo úhlavním nepřítelem „Stangu“. Nicméně se začátkem let sedmdesátých a s příchodem ropné krize zažil americký automobilový průmysl postupný pád, který se nevyhnul ani kdysi oblíbeným Mustangům a Camarům. Kvůli přiškrcenému výkonu a podivnému designu se na tyto modely prakticky zapomnělo.

Jejich opětovnou slávu však nenastartoval nikdo jiný, než Ford Mustang, který se svezl na retro vlně a nabídl novou generaci odkazující svým vzhledem na první Mustang v historii. Ford se trefil do vkusu zákazníků a z Mustangu se stal hit. Není tedy divu, že ostatní automobilky neváhaly ani sekundu a vypustily do arény své vlastní bojovníky. Jedním z nejpohlednějších je i novodobé Camaro, jehož design se opravdu povedl. Za jeho úspěchem stojí i perfektní product placement, díky kterému se žlutý exemplář s černými pruhy stal jednou z hlavních hvězd kasovní (prozatím) trilogie Transformers.

Omlazený Bumlbebee

Na newyorské automobilové přehldíce představil Chevrolet modernizovanou podobu modelu Camaro. Kromě upraveného vzhledu, který si ale stále zachoval atraktivní linky, se dočkáme také okruhově zaměřené verze s názvem Z/28. Ta skrývá pod svou dlouhou kapotou vidlicový osmiválec LS7 o objemu 7,0 litru a výkonu přes 373 kW/507 koní a točivém momentu 637 N.m. V praxi se tak jedná o druhou nejvýkonnější verzi Camara, v nabídce stojí výše jen brutální ZL1 s výkonem 432 kW/587 koní.

Výkon však není vše. Oproti „zetel-jedničce“ shodilo Camaro Z/28 celých 136 kilogramů. O tak velký rozdíl se zasloužila především lehká 19palcová kola s pneumatikami Pirelli PZero Trofeo R nebo tenčí skla. O zastavení se postarají nové karbon-keramické brzdy Brembo, které by měly i při hrubém zacházení fungovat na jedničku. Úprav doznal také podvozek, tvrdší odpružení a tlumiče s nastavitelnou tuhostí.

Chevrolet Camaro pro modelový rok 2014 se dostane k prodejcům později v tomto roce. Verze Z/28 pak poputuje k prvním zákazníkům příští jaro. Díky globální prodejní strategii a přítomnosti značky Chevrolet na českém trhu není problém si objednat Camaro i u nás. Pokud tedy patří podobné vozy k vašim srdovkám, rozhodně neváhejte. Za relativně nízkou cenu dostanete obrovskou dávku stylu a výkonu.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: