Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept WRX ukazuje budoucnost ostrých Subaru

News

27.03.2013

Na newyorském autosalonu odhalilo Subaru studii WRX předznamenávající nástupce ostré Imprezy. Podle všeho se máme na co těšit!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Subaru Impreza byla od 90. let jedním z hlavních symbolů světové rally scény. Nezapomenutelné souboje s odvěkým rivalem Mitsubishi Lancer Evolution je úžasné sledovat ještě dnes. Civilní verze těchto modelů však během let trochu zcivilněly, ale stále si zachovaly výbušný přeplňovaný čtyřválec a pohon všech kol. Nová generace nejostřejšího Subaru bude velmi pravděpodobně vycházet z právě představené studie s názvem WRX. Ta se od běžné Imprezy celkem zásadně liší. Design vsadil na velmi agresivní a dynamicky pojaté tvary, které vozu mimořádně sluší. O motoru zatím žádné informace nemáme, ale jsme si téměř jisti, že sériová verze dostane přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem přes 200 kW/272 koní případě modelu WRX a přes 230 kW/313 koní u vrcholného provedení WRX STI. Impreza z názvu velmi pravděpodobně zmizí.

Koncept je vyveden barvě WR Blue Pearl III, která je poznávacím znamením značky Subaru. Tu doplňují kontrastní prvky fluorescentní žluté. Lehká dvacetipalcová kola BBS jsou obuta do na zakázku vyrobených pneumatik Dunlop. Na zádi pak najdeme výrazná difusor a čtveřici výfukových koncovek o průměru několika centimetrů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: