Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Range Rover Sport se kompletně odhaluje

News

27.03.2013

Druhá generace Range Roveru Sport se oficiálně představila na autosalonu v New Yorku. Díky hliníkové konstrukci nabízí až o 420 kilogramů nižší hmotnost. Poprvé se objeví i sedmimístná varianta.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Menší a sportovněji pojatý sourozenec klasického Range se oficiálně představil na autosalonu v New Yorku. Není náhodou, že si automobilka Land Rover vybrala právě Spojené státy, respektive Big Apple, tedy New York. Právě USA jsou největším trhem modelu Range Rover Sport a New York je metropolí s nejvyššími prodei tohoto stylového vozu. Novinka vsadila na hliníkovou konstrukci, která v závislosti na verzi uspořila až 420 kilogramů.

Design se jasně inspiruje vetším Range Roverem a stylovým Evoquem. Oproti minulé generaci je nový RRS delší o 62 mm, díky o 178 mm delšímu rozvoru nabídne vůz také sedmimístný interiér v klasickém rozmístění 5+2. Samozřejmostí je zachování nadprůmerných vlastností v terénu, kterými jsou Land Rovery/Range Rovery pověstné. Nová generace systému Terrain Response 2 automaticky nastavuje nejvhodnější jízdní režim podle povrchu, po kterém se vůz v danou chvíli pohybuje. Upravené vzduchové odpružení nyní dovoluje ponechat režim offroad až do rychlosti 80 km/h (dříve pouze do 50 km/h).

Šestiválce, osmiválec, hybrid a dokonce i čtyřválec

Záíkadní pohonnou jednotku nového range Roveru Sport bude vznětový TDV6 o objemu 3,0 litru a výkonu 189 kW/256 koní, který doplní silnější varianta SDV6 215kW/292 koní. Později se přidá i vznětový osmiválec SDV8 z Range Roveru pyšnící se výkonem 249 kW/339 koní. Zážehovou nabídku tvoří nový kompresorem přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru a výkonu 250 kW/340 koní a také osmiválec 5.0 s kompresorem s výkonem 375 kW/510 koní. Od roku 2014 bude k dispozici také dieselový hybrid, který bude možné objednávat již během tohoto roku. Všechny motory budou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF 8HP70.

Díky podstatně nižší hmotnosti můžeme v budoucnu očekávat také menší čtyřválec, díky kterému by hmotnost vozu poprvé spadla pod 2 tuny.

Seznam kapitol

Obligátní dávka luxusu

U vozu Range Rover jsme si za ta léta již zvykli na velkou dávku luxusu. Nový Range Rover Sport rozhodně není výjimkou. Vůz se pyšní plnou konektivitou, lze objednat také vysokorychlostní wi-fi připojení. Na osmipalcové dotykové obrazovce se budou kromě multimediálního systému a palubních systémů zobrazovat také údaje z digitálního kamerového systému.

Zákazníci si budou moci vybrat ze čtyř úrovní výbav – S SE, HSE a Autobiography. U posledních dvou stupňů bude ještě možné zvolit novou verzi Dynamic. Samozřejmostí je široká míra individualizace a kombinace dvoubarevného provedení.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: