Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

"Baby" McLaren přijde v roce 2015!

News

27.03.2013

Takzvaný entry-level model britského výrobce supersportů se chystá na rok 2015. Automobilka to potvrdila, stejně tak prozradila, že chystaná novinka dostala interní označení P13.

Autor:Adam ŠrámekFoto:
Seznam kapitol:
  1. Přijde také o střechu

Britskému časopisu tuto zprávu potvrdilo vedení značky na uplynulém autosalonu v Ženevě. Nový model se v nabídce zařadí pod známý MP4-12C. Šéf Ron Denis také promluvil o pohonně jednotce.

Dílko P13 bude poháněno podle posledních informací 3,8litrovým motorem V8 z modelu MP4-12C (M838T). Ten je dopován dvojicí turbodmychadel a disponuje výkonem 459 kW. V nejmenším voze značky bude mít samozřejmě snížený výkon na zhruba  335 kW, aby větší bratry nemohl ohrozit.

Připravovaná novinka pro "chudší" zbohatlíky by měla stát v době uvedení do prodejů zhruba 120 tisíc liber (cca 3 650 000 Kč). Britové údajně plánují v roce uvedení prodat dokonce 2500 kusů nového dítka. Ambiciózní plán, co říkáte?! McLaren se tak zřejmě chystá vtrhnout do teritoria Porsche 911 a nejslabších vozů značky Ferrari.

Přijde také o střechu

O rok později po zahájení prodejů zřejmě dvoumístného kupé McLaren vyrukuje také s otevřenou verzí. Té by měl podle aktuálních trendů dát štítek Spider. Očekávat se také použití postupně upravovaného karbonového monokoku MonoCell a dvouspojkové převodovky Graziano. Tyto finesy si půjčí novinka z aktuálního MP4-12C a z ultradrahého skvostu P1.

Poháněna budou, jak jinak než zadní kola a zrychlení z 0–100 km/h má probíhat za méně než 4 sekundy. Vůz by měl v akceleraci zastavit až na metě přesahující 320 km/h.

Designové radikální objevy se nedají vzhledem k velikosti značky zřejmě očekávat, a tak se připravme na model inspirovaný stávajícími výtvory. Designové prvky však budou "oblečeny" na kompaktnější karosserii a mají údajně působit ještě čistším dojmem než u aktuálních McLarenů.

Možná se tedy dočkáme doby, kdy i McLaren bude možné potkávat častěji na našich silnicích. Nakolik ale novinka zatopí již nyní zaběhnutým konkurentům se uvidí. Podívaná by to ovšem nemusela být věru špatná...

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: