Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Jaguar XJR a XKR-S GT v pohybu

News

26.03.2013

Na newyorském autosalonu představil Jaguar hned dvojici výkonných modelů. Prvním z nich je vlajková loď XJR s 550 koňmi, tím druhým pak limitovaná edice kupé XKR-S GT, které vznikne pouze 30 kusů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Oba nejnovější modely sází na nejvýkonnější variantu kompresorem přeplňovaného osmiválce o objemu 5,0 litru. Ten v této variantě můžeme vidět v modelech XFR-S a XKR-S, které nyní doplní nejsilnější provedení vlajkové lodi XJR a také třicetikusová edice XKR-S GT, která sází především na upravený vzhled a detaily z karbonu.

Jaguar pod křídly indické společnost Tata Motors doslova kvete. Konečně jsme se od této automobilky dočkali těch modelů, které opravdu chceme. Kromě sérií R a R-S také malého roadsteru F-Type, který brzy doplní i uzavřená verze kupé. Pod kapotou nejmenší Jaguaru najdeme buď nový kompresorem přeplňovaný šestiválec 3.0 s výkonem 250 kW/340 koní a 280 kW/380 koní nebo stejným způsobem přeplňovaný pětilitrový osmiválec. Nejnovější modely pak dostaly verzi s výkonem 405 kW, tedy 550 koní, a točivým momentem 680 N.m.

Novým vrcholem nabídky Jaguaru se stane model XJR. Ten navazuje na tradici ostrých modelů XJ a posunuje spojení luxusu a výkonu na úplně novou úroveň. Nejrychlejší XJ zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,6 sekund a dosáhne maximální rychlosti 280 km/h. Vzhled dostal agresivnější tvary, které doplňují karbonové doplňky a loga s písmenem R. Standardně bude dodávána osmistupňová automatická převodovka od ZF.

Druhou novinkou je limitovaná edice označená jako XKR-S GT. Ta se od běžného XKR-S liší především upraveným vzhledem, jemuž dominují karbonový splitter na předním nárazníku, aerodynamická křidélka a především velké křídlo na víku kufru. Dvacetipalcová kola s pneumatikami o rozměrech 255/35 vpředu a 305/30 vzadu kryjí karbon-keramické brzdy o rozměrech 398 mm a 380 mm. Přeplňovaný osmiválec dává stejný výkon jako v případě XJR, tedy 405 kW/550 koní, nicméně díky nižší hmotnosti je XKR-S GT ve zrychlení z 0 na 100 km/h rychlejší, zabere mu to jen 4,1 sekund a maximální rychlost je elektronicky omezena na 299 km/h. Výkon bude posílán na zadní kola skrze šestistupňovou automatickou převodovku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: