Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Připravované Maserati Gran Sport podle všeho nebude mít motor uprostřed

News

26.03.2013

Italský výrobce sportovních vozů Maserati nedávno potvrdil plány na oživení modelu Gran Sport ve verzích kupé a kabriolet. A jak se zdá, nebude se jednat o vůz postavený na základech Alfy Romeo 4C.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Po zvláštně vypadajícím novém Quattroporte s přeplňovanými motory a pohonem všech kol nás Maserati asi znovu nepotěší. Alfa Romeo 4C vypadá jako parádní sportovní vůz a s nízkou hmotností slibuje zážitky blížící se řidičské nirváně. Avšak Italové pracující u automobilky s trojzubcem ve znaku tento lákavý předkrm ve svůj prospěch při stavbě nového Gran Sportu zřejmě nevyužijí.

V roce 2016 tedy zřejmě přivítáme základní model portfolia s motorem vpředu a uspořádáním 2+2, které přijede na modulární hliníkové platformě. Plány na stavbu vozu na základě 4C prý byly vyškrtnuty kvůli nákladům a koncernovým manipulacím.

Volba motorizací taktéž není známa, avšak podle spekulací můžeme v základním modelu očekávat motory V6 s přeplňováním. Ty by mohly dosahovat výkonu 224, 298 a 336 kW. Kromě dvouspojkových převodovek by se ovšem mohl v nabídce objevit i řidičsky přívětivější manuál. Nic v tomto ohledu ale není jisté.

Pokud ovšem plánovaný model Gran Sport přesto zaujal vaši pozornost, věřte, že bude stát mezi 88 a 118 tisíci Eur, tedy v přepočtu minimálně 2,265 milionu Kč. Vrchol pak odhadujeme na 3,1 milionu Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: