Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Cadillac CTS: americký konkurent BMW 5 dostal facelift

News

25.03.2013

Na autosalonu v New Yorku představí Cadillac výrazně modernizovaný sedan vyšší střední třídy CTS. Ten by si to měl namířit zejména proti BMW řady 5 nebo faceliftovanému Mercedesu třídy E.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Cadillac CTS je klíčovým modelem automobilky. Zatímco na domácím trhu se mu relativně daří, ve zbytku světa vládnou především němečtí prémiový výrobci v čele s BMW. Cadillac však nehodlá přepustit pozice ambiciózním Němcům, proto se modernizovaná verze modelu CTS posune v hierarchii poněkud výše, aby tak udělala místo menšímu ATS.

Design se jasně inspiruje právě u menšího ATS. Očekávat tak můžeme poněkud agresivnější a dynamičtější linky, na což jsme u Cadillacu nebyli ještě před několika lety zvyklí. Však průměrný věk majitelů vozů této značky se nebezpečně blížil důchodové hranici v Německu. Potvrzeným motorem je dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,6 litru, který dává výkon 313 kW/426 koní a 583 N.m, což dovolí vozu akcelerovat z 0 na 100 km/h za 4,7 sekund, maximální rychlost pak dosáhne 274 km/h. Standardně bude tento motor spojen s osmistupňovou automaticko převodovkou. Dalšími jednotkami bude atmosférický šestiválec o stejném objemu, který nabídne 239 kW/325 koní, který doplní přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 203 kW/276 koní. Obligátního sosmiválce se ale také dočkáme, i když jen ve vrcholné verzi CST-V.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: