Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Facelift pro Nissan Micra: Líbí? Nelíbí?

News

25.03.2013

Čtvrtá generace Nissanu Micra s označením K13 se vyrábí od roku 2010, a tak nyní nastal čas na lehkou modernizaci. Ta se obtiskne na vozech modeového roku 2014 primárně v podobě pozměněné přídě.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Poměrně populární supermini, které brázdí silnice již od roku 1982, se nyní ve své poslední generaci těší hezčímu čumáku. Ten jakoby chtěl připomenout například větší Qashqai. Přední světlomety po faceliftu působí moderněji díky černým vnitřním segmentům a mlhovky jakoby konstruktéři dělali podle Mazdy.

Celý přední nárazník je atraktivnější díky chromovým dekorům a kapota s výraznějšími prolisy dodává na větší agresivitě, můžeme-li vůbec takové přídavné jméno v souvislosti s Microu použít. Nicméně pozměněná Micra se rozhodně daleko lépe řadí do současné modelové řady Nissanu.

Japonci však přídí neskončili. Novinka totiž dostala také upravený zadní a koncové světlomety s novou grafikou. S vyššími stupni výbavy budou právě zadní svétilny tvořeny LED.

Změny, i když jen decentní, také uvnitř...

Aby toho nebylo málo, vnitřek vozu doznal změn v podobě jiných výdechů klimatizace. Jejich kulatý a hravý vzhled je vystřídán hranatý modernějším. Taktéž audioaparaturu byla faceliftově vyměněna, usuzujeme tak podle nového panelu rádia.

To nejpodstatnější se ovšem nemění. Na našem trhu zůstane pod kapotou tříválec s objemem 1,2 l krmený benzinem a to jak v atmosférické (59 kW), tak i v kompresorem přeplňované verzi (72 kW). Na zájemcích pak zřejmě zůstane i možnost voby mezi pětistupňovou manuální či bezestupňovou převodovkou CVT.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: