Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Konkurenta pro BMW řady 5 od Alfy se dočkáme v roce 2015

News

24.03.2013

Alfa Romeo hodlá navázat na svou slavnou minulost. Po modelu 4C, nástupci 159 nazvaném Giulia se dočkáme také konkurenta pro BMW řady 5 nebo Mercedes-Benz třídy E.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fiat se rozhodl ekonomickou krizi, která evropský automobilový trh citelně zasáhla, překonat zmrazením investic spojených s vývojem nových modelů. Nicméně díky spojení s Chryslerem, který se pohybuje v černých číslech, se můžeme v budoucnu dočkat hned několika zásadních novinek. Například Maserati hodlá představit menší sedan pohybující se ve vyšší střední třídě. A právě tento vůz, pojmenovaný Ghibli, poskytne technický základ pro obdobný model od sesterské Alfy. Podobný postup uvidíme například i u modelu 4C, jehož luxusnější a silnější variantu vyrobí i Maserati.

Nová vlajková loď od Alfy dostane pohon všech kol a přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 287 kW/390 koní, který velmi pravděpodobně doplní také větší osmiválec 3.8 s turbem, který nabídne až 358 kW/487 koní. Pro zájemce o vznětový motor bude připraven šestiválec 2.0 původem od Jeepu, který se velmi pravděpodobně podívá i do Maserati. Ostatně turbodiesel je v plánu i pro novou generaci většího Quattroporte.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: