Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tak takhle měl vypadat nový Saab 9-3

News

22.03.2013

Nová generace modelu střední třídy se již nestihla dostat do vývoje, automobilka Saab totiž ještě před tím zkrachovala. V tomto článku vám přinášíme fotky nové generace, která se měla představit minulý rok v březnu na Ženevském autosalonu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový Saab 9-3 měl být prvním modelem, který vznikl v „nové“ éře, tedy v době, kdy značka již nepatřila pod americký koncern GM, který se pod neslavný konec této švédské automobilky celkem výrazně podepsal. O design se postaral Jason Castriota, který měl vytvořit nový stylistický směr spojující minulost značky s její budoucností.

Podle snímků můžeme vidět, že se mu tento úkol docela povedla. Karoserie typu liftback totiž navazuje na legendární typy 90 nebo 900, které přinesly značce nevídaný úspěch zejména mezi zákazníky. Zajímavostí je, že tyto vozy byly oblíbené především mezi architekty a lékaři. Přední část se pak inspirovla spíše budoucí vizí směřování Saabu.

Jelikož se Saab v posledních letech své existence osamostatnil, přišel také o dodávku motorů z koncernu General Motors. Jako náhrada měly sloužit přeplňované čtyřválce o objemu 1,6 litru a 2,0 litru od BMW. Na to vše ale nedošlo, protože koncem roku 2011 vyhlásil Saab bankrot. Část zařízení byla prodána do Číny společnosti NEVS, která hodlá zahájit výrobu elektromobilů a vozů na klasický pohon na bázi modelu 9-3. Zbytek neprodaných vozů pak končí na různých aukcích. Jedna se koná právě v těchto dnech.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: