Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Jaguar XJR chce rozdrtit německou konkurenci

News

21.03.2013

Segment výkonných luxusních limuzín prozatím opanoval především Mercedes se svými AMG modely. Třídu S nicméně čeká střídání stráží a Jaguar XJR chce této krátkodobé proluky co nejvíce využít.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na autosalonu v New Yorku představí britská automobilka patřící Tata Motors nejvýkonnější model XJR, který se rovněž stane vlajkovou lodí celé značky. Jaguar tak navazuje na tradici silných luxusních limuzín, na kterou navázal až teď. Čekání za to ale jistě stálo, pod kapotu XJR se totiž nastěhoval kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru, který v tomto modelu dává 405 kW/550 koní a 680 N.m točivého momentu, díky čemuž XJR akceleruje z 0 na 100 km/h za méně než 4,5 sekund.

Samotný vůz pak dostala agresivnější design podpořený přední maskou vyvedenou v tmavém provedení nebo pětipaprskovými koly s nízkoprofilovými pneumatikami. V interiéru pak můžeme očekávat kombinaci sportovních sedadel, hliníkových a karbonových doplňků a důrazu na luxusní stránku tohoto modelu.

Mezi největší konkurenty pak bude patřit nejenom klasická německá trojka ve složení Audi S8, BMW řady 7 nebo nová generace Mercedes S 63 AMG, ale také Maserati Quattroporte, které se v aktuálním vydání hodlá více zaměřit na segment luxusních vozů, k čemuž má dopomoci nejen nový přeplňovaný osmiválec od Ferrari, ale také systém pohonu všech kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: