Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz CLA 45 AMG si odbyl svou předčasnou premiéru

News

19.03.2013

Zatímco na ženevském autosalonu se ukázala sériová verze ostrého hatchbacku A 45 AMG. Za pár dní se pak veřejnosti ukáže také model CLA 45 AMG, tedy sedan na bázi třídy A.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes to bere se svým modelem CLA docela hopem. Jeho premiéra proběhla teprve před několika měsíci a už teď se můžeme těšit na jeho vrcholnou verzi od specialistů z AMG. Ta dostane přeplňovaný dvoulitr o výkonu 265 kW, tedy celých 360 koní a točivém momentu 450 N.m. Jedná se tak o nejsilnější sériový čtyřválec současnosti. Na rozdíl od běžných verzí dostane CLA 45 AMG pohon všech kol 4MATIC. Převodovka bude v nabídce pouze jedna, a to dvouspojkový sedmistupňový automat.

Díky výkonu 360 koní dosprintuje nejostřejší CLA z 0 na 100 km/h za skvělých 4,6 sekund. Cena pro český trh ještě nebyla oznámena, v USA však bude začínat na částce 50 000 dolarů (cca 990 000 Kč). U nás bude samozřejmě vyšší. Vzhledem k cenovému rozdílu mezi běžnými verzemi třídy A a CLA se dá předpokládat, že nejsilnější CLA bude minimálně o 110 000 dražší než A 45 AMG.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: