Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia a Škoda dostaly ocenění za design

News

19.03.2013

Korejská automobilka Kia slaví ocenění v designérské anketě red dot. Model pro_cee’d si totiž odnáší vyznamenání „Best of the Best“. Dařilo i domácí Škodě, jejíž model Rapid získal cenu za vynikající produktový design.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Každoroční udílení prestižních designových cen red dot skončilo pro Kiu úspěchem. Její nový sportovně laděný model pro_cee’d totiž získal cenu „Best of the Best“ v kategorii produktového designu. Dařilo se také ostatním modelů. Pětidvěřová verze Kia cee’d, cee’d SW a nové kompaktní MPV Carens si totiž odnášejí ocenění s názvem „Winner“, tedy vítěz. Pro Kiu je to od roku 2009 již  10 ocenění z ankety red dot. Největší zásluhu na tom má německý šéfdesignér Peter Schreyer, ktrý vtisknul novým modelů Kia nezaměnitelnou tvář s takzvaným tygřím nosem. O jeho práci svědčí i to, že se nedávno stal jedním z viceprezidenttů značky a šéfem designových studíí značek Hyundai a Kia.

Cenu za nejlepší produktový design si odnáší také domácí Škoda Rapid. Pro automobilku se jedná o šestý úspěch v této designérské anketě. Prvním vozem, který zde uspěl, byla druhá generace Škody Octavia Combi ve verzi před faceliftem. Nejúspěšnějším rokem byl jednoznačně rok 2010, kdy se ocenění dočkaly hned dva modely, Superb Combi a Yeti. Nejnovější model v nabídce, tedy Octavia třetí generace, pak získala čestné uznání za zdařilé řešení detailů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: