Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Porsche 911 GT3 RS vyjede v roce 2014 jen s PDK

News

19.03.2013

Mnozí automobiloví fanoušci doufali, že manuální převodovku si zachová alespoň ostrá verze 911 GT3 RS. Ty však musíme zklamat, i nejostřejší 911 bude pouze s dvouspojkovým automatem PDK.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Teprve před pár týdny se světu ukázalo nové provedení Porsche 911 GT3. Ke smutku drtivé většiny motoristických fandů však nový vrchol řady 911 nebude nabízen s manuální převodovkou, nýbrž výhradně se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem PDK, který známe z ostatních Porsche. Naděje se tak přesunuly k vrcholné verzi GT3 RS, která svým puristickým charaktem dávala šanci klasickému manuálu, který má v případě Porsche dokonce sedm rychlostí!

Teď však jeden z představitelů automobilky Porsche potvrdil, že se PDK nastěhuje i do modelu s přídomkem RS a bude to jediná možnost. Pokud by prý Porsche nabízelo jak automat, tak manuál, vyžádalo by si to příliš mnoho změn na aerodynamice, zavěšení, jiné by musely být například i pneumatiky, což by si vyžadovalo příliš mnoho času a zdrojů jinak malého týmu, který má modely GT na starost. Jeho šéf, Andreas Preuninger, však potvrdil, že řízení bude minimálně tak dobré, jako v případě Porsche 911 GT3 RS 4.0, tedy pravděodobně nejlepší „devětsetjedenáctky“ v historii. Vzhledem k použití elektrického řízení zní tato informace velmi zajímavě. Necháme se tedy překvapit.

Výkon atmosférického šestiválcového boxeru o objemu 3,8 litru se bude pohybovat nad hranicí 500 koní, což nezní vůbec špatně. Standardní položkou GT3 RS pak bude například lehčí výfuk z titanu nebo větší přítlačné křídlo. Cena základní verze bude začínat na částce 140 000 eur, tedy cca 3,6 milionu korun. Na trh se dostane v průběhu roku 2014, do té doyb se představí ještě nová 911 Turbo s přeplňovaným motorem a pohonem všech kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: