Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SRT Vipet TA: ještě svalnatější Zmije

News

19.03.2013

Na autosalonu v New Yorku se představí okruhově zaměřený Viper nové generace. Každý ze 33 kousků limitované edice dostane žářivý lak Crusher Orange.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na poli zámořských sportovních vozů nás v budoucích letech čeká zajímavý souboj. Proti sobě se totiž postaví aktuální generace SRT Viperu a Corvette Stingray. Viper je na trhu o něco déle než Corvette a rozhodně nehodlá dát svůj náskok všanc. Proto se na nadcházejícím autosalonu v New Yorku představí limitovaná edice s označením TA, které vznikne pouhých 33 kusů.

SRT Viper TA byl postaven za účelem poskytnutí intenzivnějších zážitků na okruhu, proto se pyšní novými lehčími koly provedenými v černém laku s lepivými pneumatikami Pirelli P Zero Corsa, brzodvým setem od specialistů ze společnosti Brembo nebo karbonovými doplňky včetně karbonové výztuhy motorového prostoru. Podvozek pak dostal tužší tlumiše Bilstein Damptronic. Zevnějšek reprezentuje speciální lak s názvem Crusher Orange, který bude jedinou barvou v nabídce tohoto speciálního modelu.

Co se týče samotného motoru, ten se žádných změn nedočkal. Není totiž ani třeba. Desetiválec o objemu 8,4 litru totiž již v základu produkuje neuvěřitelných 477 kW/649 koní a 813 N.m, což by s troškou nadsázky stačilo k utáhnutí Airbusu A360.

SRT Viper se tak prozatím stane nejultimativnější verzí slavné Zmije. Nicméně již příští rok uvede automobilka na trh verzi ACR, jež v minulé generaci patřila k tomu nejrychlejšímu, co jste si vůbec mohli koupit. Moc se těšíme!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: