Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Slavný Nürburgring je oficiálně na prodej

News

18.03.2013

Areál slavného závodního okruhu Nürburgring je k prodeji. Oficiální cena nebyla zveřejněna, ale spekuluje se o částce 125 milionů eur (3,2 miliardy korun).

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na světě snad není motoristického fanouška, který by tento okruh neznal. Nürburgring včetně slavné Severní smyčky patří mezi nejznámnější tratě na světě. V posledních desetiletích je mezi motoristy oblíbená především jeho část Nordschleife, neboli Severní smyčka, který bývá otevřená i pro veřejnost. Na tomto přes 20 kilometrů dlouhém okruhu se hojně prohánějí také prototypy nových automobilů, z marketingového hlediska je to totiž velký tahák. I když takový James May z britského Top Gearu by pravděpodobně nesouhlasil.

Hlavním problémem celého areálu je ale zábavní část obsahující kromě nákupního střediska také park s nejrůznějšími atrakcemi. Ten měl kromě fanoušků motorsportu přitáhout také „laickou“ veřejnost včetně rodin s dětmi a stát se turistickým centrem regionu. Realita nicméně dopadla podle očekávání. Zatímco Severní smyčka praská ve švech, do nakupního centra prakticky nikdo nechodí. Investice v řádech stovek milionů eur tak negativně zatěžuje celý areál.

Státem pověřený likvidátor Jens Lieser nyní potvrdil, že slavný Ring je oficiálně na prodej. Podle všeho nyní eviduje 5 až 10 vážných zájemců, kteří jsou ochotni zaplatit minimálně 125 milionů eur (3,2 miliardy korun). Mezi nimi může být například některá z automobilek, které mají svá vývojová centra na dohled od Nordschleife. Nebo například promotér F1 Berine Ecclestone, jež se řadí mezi nejbohatší lidi v oblasti motorsportu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: