Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Technologie modelu XL1 zamíří i do ostatních Volkswagenů

News

18.03.2013

Superúsporrný Volkswagen XL1 se spotřebou 0,9 litru na 100 km poskytne svou technologii i dalším vozům koncernu VAG, například novému Audi A3 hybrid.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Projekt „litrového“ auta není pro Volkswagen novinkou, poprvé se objevil už před zhruba deseti lety. Až teď se ale dostal do podoby sériového vozu, který se představil na ženevském autosalonu. Volkswagen hodlá vyrobit 250 vozů ročně s cenou okolo 40 000 eur (cca 1 000 000 Kč), nicméně technologii z XL1 hodlá použít i u dalších modelů, například dvouválcová turbodiesel o objemu 0,8 litru se zcela jistě podívá pod kapotu Volkswagenu Up! a spřízněných modelů od Škody a Seatu.

Samotná hybridní soustava se pak podívá i do větších vozů, například do Audi A3 hybrid nebo do Volkswagenu Golf. Nejdříve však musí být upravena pro použití u vozů s modulární platformou MQB, na které vyjíždí i nová Škoda Octavia. Změní se taky motor, ktery bude mít čtyři válce a bude spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou DSG se dvě spojkami. Audi A3 hybrid pak bude díky elektromotoru schopné ujet čistě na elektrickou energii až 50 km.

Později pak vyjede s touto technikou i hybridní Golf s označením Twin Drive. Oproti standardní verzi bude asi o 200 kilogramů těžší, což jde na vrub nejen akumulátorům, ale i zvýšené ochraně při nehodě, která má baterie ochránit. Přesto však zrychlí hybridní Golf z 0 na 100 km/h za slušných 7,5 sekund.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: