Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V budoucnu se dočkáme jen jednoho Fordu RS

News

17.03.2013

Jeden z představitelů amerického Fordu naznačil, že do prodeje se současně dostane pouze jeden model s přídomkem RS.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ostré Focusy RS máme rádi, patří totiž k tomu nejlepšímu mezi hot hatchi. Zatímco první generace byla vyloženě pro fajnšmekry, u té druhé se automobilka pokusila skloubit vysoký výkon a schopnost každodenního použití. Přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru poskytoval výkon 224 kW/305 koní, které z něj učinily nejsilnější předokolku na trhu. A ač se zdálo být toto číslo vysoké, Focus RS si dokázal s více jak 300 koňmi hravě poradit.

Nová, v pořadí již třetí generace tohoto vozu, se na trh dostane v roce 2015. Pod kapotou nenajdeme přeplňovaný pětiválec, ale menší čtyřválec o objemu 2,3 litru, který se podívá i do evropské verze Fordu Mustang. Podle Roelanta de Waarda, ředitele marketingu evropského Fordu, se však bude jednat o jediný model RS, který značka uvede. S dalším prý nemáme počítat, alespoň ne v tu chvíli, kdy bude Focus RS stále v prodeji. Již zmiňovaný Focus RS dostane menší čtyřválec, který však bude podstatně výkonnější, než větší předchůdce. Slibovaný výkon se má pohybovat na hodnotě 246 kW/335 koní. Co se týče poháněné nápravy, žádné překvapení se nekoná, opět se bude jednat o předokolku, ač sama automobilka zvažovala použití systému pohonu všech kol.

Na rozdíl od modelů ST, které jsou v současnosti v nabídce hned dva – Focus ST a Fiesta ST, se kterou jsme se před několika dny svezli, se tak malého a cenově dostupnějšího opravdového Fordu nedočkáme.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: