Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW se poohlíží po další automobilce

News

16.03.2013

Výkonný ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn by rád do své stáje přivítal v pořadí již třináctou značku. Bude to Alfa Romeo?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncern Volkswagen AG je největším výrobcem automobilů v Evropě a jedním ze tří největších na světě. V současnosti najdeme v portfoliu tohoto koncernu například Audi, Lamborghini, Bentley nebo domácí Škodu, která se má významně podílet na cíli, který si VAG vytyčil, a to stát se do roku 2018 největší automobilkou světa. Nicméně vzhledem k současné komplikované situaci na většině evropských trzích mohou prodeje spíše klesat, než růst. Toho si je vědom i Martin Winterkorn, výkonný ředitel Volkswagenu, který by rád získal další, v pořadí již třináctou značku.

Nedávno se mluvilo o eminentním zájmu německé automobilky o Alfu Romeo, která se stejně jako celý Fiat potýká se závažnými problémy, co se úzké modelové nabídky týče. Winterkornův protivník Sergio Marchionne, šéf Fiatu a Chrysleru, však tuto možnost jednoznačně odmítl. Nicméně vzhledem k situaci v Itálii, kde se prodeje propadají o desítky procent, není možnost prodeje Alfy stoprocentně vyloučena.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: