Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dacia plánuje konkurenta pro Škodu Octavii

News

15.03.2013

Rumunská značka plánuje v příštích letech modelovou expanzi. V hledáčku představitelů Dacie je malé mini a také sedan velikostně se blížící nové Škodě Octavii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na ženevském autosalonu představila Dacia nový Logan MCV. Ten je tak dalším novým modelem během několika posledních měsíců, kdy značka představila obměněnou generaci stěžejních modelů Sandero a Logan. V budoucnu plánuje Dacia vstup do nových segmentů. Tím prvním má být kategorie minivozů, kterou reprezentuje například domácí Škoda Citigo a její sourozenci nebo Renault Twingo a Fiat Panda.

Dacia by navíc mohla nabídnout jednoduchý vůz, který by své konkurenty porazil především nízkou cenou, která by se mohla pohybovat někde okolo 5000 eur (128 000 Kč). Dalším zvažovaným modelem má bý sedan na pomezí nižší střední a střední třídy, tedy vlastně konkurent pro Škodu Rapid, respektive pro třetí generaci Škody Octavia, která vstoupila minulý měsíc na český trh.

Hlavními trumfy Dacií obecně je jejich nízká cena a v posledních letech také moderní technika pocházející od mateřského Renaultu. Za všechny jmenujme například nový tříválec 0.9 TCe, který kromě Sandera a Loganu najdeme také v novém Cliu.

Podle Carlose Ghosna, šéfa aliance Renault-Nissan, pod kterou Dacia spadá, však není modelová expanze prioritou. Nicméně vzhledem k očividnému úspěchu tohoto projektu se dá očekávat, že nových modelů se dočkáme již velmi brzy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: