Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hatchback Volvo V40 projde mírnou modernizací

News

14.03.2013

Vůz pohybující se na rozhraní mainstreamu a prémiového segmentu si projde menší modernizací. Týkat se bude i nedávno představené verze V40 Cross Country.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo zahájilo v posledních týdnech masovou modernizaci svých stávajících modelů. Ta se dotkne také zatím nejnovějšího zástupce švédské automobilky. Volvo V40 je výhradně pětidveřový hatchback soupeřící především s prémiovými zástupci segmentu C. Novinka dostane pro modelový rok 2014 nový zážehový motor o objemu 1,6 litru s výkonem 88 kW/120 koní a točivým momentem 240N.m. Podle údajů výrobce se pyšní tato jednotka kombinovanou spotřebou 5,3 litru na 100 km. Nový přeplňovaný motor bude dodáván výhradně s manuální šestistupňovou převodovkou.

Dalších vylepšení ohledně spotřeby se dočká i nejslabší vznětový motor v nabídce s označením D2 (85 kW/115 koní), který se ve spojení s manuální převodovkou pyšní emisemi CO2 ve výši 88 gramů na kilometr, respektive 99 gramů na kilometr v případě V40 Cross Country. Ve spojení s automatickou převodovkou narostou hodnoty na 102 g/km, respektive 108 g/km.

Nově bude také u Volva V40 Cross Country možné kombinovat zážehový motor T4 o výkonu 132 kW/180 koní s pohonem všech kol, který byl dosud vyhrazen jen pro nejsilnější pětiválec 2.5 o výkonu 187 kW/254 koní.

V interiéru bude největší změnou nový multimediální systém Sensus Connected Touch se sedmipalcovým dotykovým displeje a internetovým spojením.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: