Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čínský Qoros 3 Sedan bude startovat na 410 000 Kč

News

14.03.2013

Automobilka Qoros hodlá vstoupit na náročný evropský trh. První model, který se pokusí uspět, bude Qoros 3 Sedan, který bude startovat v přepočtu na 410 000 Kč.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Čínské automobilky to v Evropě nikdy neměly lehké. Jejich kvalita byla vždy přímo tristní a s cenou to nebylo také nijak slavné. Poslední počin se jménem Qoros však má pohled na automobilky z říše středu zásadně změnit. Má nabídnout evropský design, vyspělou techniku za relativně příznivou cenu. První modelem v nabídce je sedan s označením 3, jehož cena má prý startovat na částce 16 000 eur (v přepočtu 410 000 Kč), což za vůz bez historie navíc se stigmatem čínské automobilky. Qoros však plánuje, že do Evropy vyveze pouze 10 procent své produkce, proto ani nemáme očekávat vznětové motory, bez kterých to u nás prostě nejde.

Za automobilkou Qoros stojí jak čínský, tak izraelský kapitál. Modely této značky se budou vyrábět v čínské továrně ve městě Čangšu. Ročně se počítá s produkcí zhruba 150 000 vozů, přičemž plány automobilky zmiňují nárůst na 250 000 jednotek, respektive 450 000 vyrobených vozů při rozšíření výrobních kapacit.

Kromě sedanu má v plánu automobilka uvést také praktičtější kombi a především crossover, který by při zachování konkurenceschopné ceny měl šanci uspět i v Evropě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: