Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Finalisté ankety Světové auto roku 2013 oznámeni

News

14.03.2013

Necelé dva týdne před zahájením autosalonu v New Yorku byli ohlášeni finalisté ankety Světové auto roku 2013. V hlavní kategorii uvidíme například Mercedes-Benz třídy A nebo Volkswagen Golf.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Slavnostní vyhlášení ankety Světové auto roku 2013 (2013 WCOTY) proběhne v úvodu newyorského autosalonu, který začíná již za necelé dva týdny. Do hlavní kategorie se dostaly vozy pouze německé nebo japonské produkce. Abecedně začneme u Mercedesu třídy A, tedy prémiovému kompaktnímu hatchbacku, který soupeří například s BMW řady 1, Volvem V40 nebo Audi A3. Dalším finalistou je tak trochu překvapivě Porsche Boxster, které následují trojčata s pohonem zadních kol ve složení Toyota GT86, Subaru BRZ/Scion FR-S (pod tímto označením je model prodávan v USA). Finálovou čtyřku pak doplňuje etalon segmentu C, nový Volkswagen Golf sedmé generace, který se na autosalonu v New Yorku představí také americkému publiku.

Kromě hlavní ankety je pořádáno ještě několik vedlejších, neméně prestižních. O titul The World Performance Car of Year, tedy nejlepšího sportovního vozu, se utká velmi silná trojka ve složení Porsche Boxster, Toyota GT86/Scion FR-S/Subaru BRZ a Ferrari F12 Berlinetta. V kategorii Světové zelené auto roku bude o prvenství bojovat elektromobil Renault Zöe, Tesla Model S a Volvo V60 Plug-in Hybrid.

Dostalo se také na Astom Martin Vanquish, Jaguar F-Type a Mazdu6, kteří si odnesou ocenění za nejlepší design.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: