Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Range Rover Sport na prvních snímcích

News

13.03.2013

Oficiální premiéra druhé generace sportovněji laděného Range Rover proběhne až 26. března na autosalonu v New Yorku. Podoba nového Range však unikla na internet již teď. Designově se inspiruje u většího Range Roveru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jak tomu v posledních letech bývá, vždy se najde nějaká dobrá duše, která odhalí dlouho utajovaný koncept nebo nový model ještě před oficiální premiérou. To se stalo i v případě nového Range Roveru Sport, jehož oficiální premiéra proběhne za necelé dva týdny na automobilové přehlídce v New Yorku. Automobilka si Spojené státy nevybrala náhodou, právě zde totiž prodá nejvíce svých modelů Sport. A vzhledem k designu nové generace se dá očekávat, že nejinak tomu bude i v příštích letech.

I minulý RRS se v otázce vzhledu inspiroval u většího a dražšího sourozence. Na první pohled je od sebe prakticky nikdo nerozeznal, nicméně stačilo se zaměřit na detaily a hned vám bylo jasné, kdo je tu vlastně šéf. I v příštích letech tomu bude podobně. Pokud se podíváme na vzhled nové generace Range Roveru Sport, poznáme, že jen nekopíruje standardní Range Rover, ale bere si něco také z menšího a velmi úspěšného Evoque.

Land Rover v tomto případě opět použil hliníkovou platformu PLA (Premium Lightweight Architecture), díky které novinka zhubla v porovnání se svým předchůdcem až o 300 kilogramů. Celková hmotnost se však u všech verzí stále pohybuje relativně vysoko nad dvěma tunami, tudíž slovo Sport v názvu berte s nadsázkou.  Nabídka motorů bude kopírovat tu z většího Range Roveru. Očekávat tak můžeme základní vznětový šestiválec o objemu 3,0 litru a výkonu 190 kW/258 koní, který doplní osmiválec 4.0 se 250 kW/340 koní. Pro fandy benzinových motorizací si Land Rover připravil novinku v nabídce, a to kompresorem přeplňovaný třílitrový šestiválec s výkonem 253 kW/343 koní, který doplní vrcholný kompresorový osmiválec o objemu 5,0 litru o výkonu 380 kW/517 koní.

Aby nový Range Rover Sport obstál ve velmi tvrdé konkurenci, nabídne také možnost až sedmimístné konfigurace, která je populární především za velkou louží. Až sedm míst nabídne také nová generace BMW X5, etalon třídy SUV.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: