Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi A4 2.0 TDI zamíří do USA

News

13.03.2013

Amerika se vznětovým motorům dlouho bránila. Nicméně technologický pokrok a vysoké ceny benzinu začínají pomalu hrát ve prospěch turbodieselů. Jednou z prvních značek, která se hodlá v USA s těmito motory prosadit, je Audi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár roky bylo nemyslitelné, aby se ve Spojených státech prosadilo něco menšího než šestiválec. Nicméně doba se mění a tradičním velkoobjemovým osmiválcům pomalu zvoní hrana a nahrazují je menší šestiválce nebo dokonce čtyřválce s turbem. Nelze se tedy divit tomu, že některé automobilky hodlají na tomto trhu nabídnout dokonce auta se vznětovými motory. Ceny benzinu již dávno nepatří k těm nejnižším na světě a Američané tak začínají myslet více ekonomicky.

Dnešní vyspělé turbodiesely navíc už splňují ty nejpřísnější ekologické normy, které donedávna patřily k hlavním důvodům, proč osobní automobily se vznětovými motory neměly v některých státech USA šanci se do prodeje vůbec dostat. Jednou z prvních automobilek, které hodlají „barbarským“ Američanům ukázat to, co my, vzdělaní Evropané, už dávno víme, je Audi. To již před několika měsíci uvedlo na severoamerický trh kompletní špičku svých modelů s motorem 3.0 TDI, teď však uvede i nejprodávanějí model A4 s menším čtyřválcem.

Ten dostane do vínku dvoulitr o výkonu 135 kW/184 koní a točivém momentu 380 N.m. Prakticky se jedná o totožný motor jako v případě evropské verze, jen s poněkud vyšším výkonem. Cena ještě nebyla oznámena, nicméně nepochybně bude o něco vyšší než v případě podobně výkonné zážehové jednotky. Proklamovaná úspora paliva ale může hrát v rozhodování zásadní roli, i u Američanů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: