Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MINI oslavuje 250 000 vyrobených Countrymanů

News

13.03.2013

Stylové SUV MINI Countryman je na trhu teprve dva a půl roku a už slaví čtvrt milionu vyrobených kusů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

MINI Countryman, tedy první SUV v moderní historii značky, se ukázalo přesně před třemi lety na autosalonu v Ženevě. Jeho sériová výroba pak započala v září roku 2010 jako modelový rok 2011. Modelová nabídka je v případě Countrymanu velmi široká. Nabízí se totiž jak zážehové, tak vznětové verze, atmosférické motory i přeplňované nebo pohon všech kol, případně i možnost pohonu všech kol. Vybere si tedy prakticky každý. Pro dynamicky založené řidiče navíc MINI připravilo modely Cooper S a Countryman JCW.

Úspěch si model Countryman vydobil především stylovým vzhledem a na poměry MINI i slušnou dávkou prostornosti, což dokládá zavazadelník o objemu 350 litrů, respektive 1170 litrů v případě sklopení zadních sedaček. Svou torškou do mlýna přispěl i systém pohonu všech kol nazvany ALL4, který je dostupný pro modely Cooper S s přeplňovaným zážehovám motorem 1.6 o výkonu 135 kW/184 koní, Cooper D s 82 kW/112 koní a Cooper SD se vznětovým dvoulitrem o výkonu 105 kW/143 koní. Vrcholnou verzí pak je Countryman JCW s výkonem 160 kW/218 koní, který se stal oním čtvrtmilionovým jubilantem.

Nejprodávanějšími verzemi pak jsou klacický Cooper s atmosférickým zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru a sportovně laděný Cooper S. Vznětové motory pak tvoří významných 37 % prodejů, což je při ročním objemu 102 250 vozů (údaj za rok 2012) nezanedbatelný počet, a to se vznětové verze nabízejí výhradně v Evropě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: