Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault odložil plány na nový luxusní model

News

13.03.2013

Nedávno uzavřené partnerství mezi aliancí Renault-Nissan a koncernem Daimler mělo přinést francouzské straně mimo jiné základ pro novou vlajkovou loď. Renault však plány na luxusní model odložil.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Situace na dnešním evropském trhu není zrovna jednoduchá. Tradiční výrobci strádají kvůli propadu poptávku na domácích trzích, což se kromě francouzských značek týká například i Fiatu, jehož nejsilnější trh, tedy ten domácí, padá o desítky procent. Automobilky tam musejí přehodnocovat plány a soustředit se především na ziskové segmenty jako jsou například malé měststké crossovery spadající do segmentu B. Naopak ty projekty, které byly především o image, musejí ustoupit.

Jedním z takových imagemakerů měl být i nový luxusní Renault vycházející z modernizované třídy E od Mercedesu, která se představila začátkem tohoto ledna. Nicméně jak se dalo očekávat, nové vlajkové lodi se nejspíš vůbec nedočkáme. Renault totiž po zkušenostech z minulosti, kdy měl v své nabídce například model Safrane nebo avantgardně pojaté vozy Avantime a Vel Satis, nechce riskovat případný propadák, který by prohloubil již tak nelichotivou finanční situaci.

Podle zdrojů obeznámených se situací uvnitř Renaultu by se navíc výroba modelu vyšší střední třídy potýkala s určitými logistickými problémy, které by představení modelu posunuly až na dobu, kdy se na trh dostane zbrusu nová generace třídy E. Renaultu by tak zbyl relativně zastaralý vůz s nejistými dodávkami důležitých komponent. Proto se automobilka soustředí na rozjezd současných modelů s přídomkem Initial Paris, které by měly být pojaty mnohem luxusněji.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: