Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Mazdy RX-7 opět s rotačním motorem

News

12.03.2013

Mazda Wankelův rotační motor ještě definitivně neodepsala. Pokud dostane projekt nové RX-7 zelenou, tak právě s touto jednotkou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobilka potvrdila, že probíhají diskuze o vývoji nové generaci Mazdy RX-7. Sportovní model s Wankelovým motorem by se mělo postavit přímo proti Nissanu 370Z.Očekávat tedy můžeme pouze dvě sedačky a obligátní pohon zadních kol. Na trh by tedy přišla další relativně dostupná a zábavná zadokolka, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Díkybohu za to!

Pod kapotou RX-7 by se opět nacházel rotační motor, který by z počátku těžil z atmosférického plnění, později by se pak měla přidat i přeplňovaná verze, která by přidala nějaké ty koně navíc a hlavně by snížila papírovou spotřebu.

Zatím se však jedná o pouhé spekulace, Mazda nebude do podobného projektu investovat do té doby, než se alespoň trochu neujasní ekonomická situace na automobilovém trhu. Nicméně podle dojmů z modelů CX-5 nebo nové Mazdy6 máme pocit, že zrovna tato automobilka se nemusí budoucnosti bát

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: