Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce SUV prý nebude. I když, kdoví

News

12.03.2013

Po připravovaném SUV od Bentley vyvstala otázka, zda podobnou cestou nepůjde i Rolls-Royce. Podle prvních zpráv zatím ne, i když jisti si být prý nemůžeme.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pro automobilky se v posledních letech stává zkratka SUV doslova zaklínadlem. Po obrovském boomu ze začátku tohoto milénia, kdy na trh přišly modely s cenou přes milion korun, se v poslední době dostávají do popředí zájmu mainstreamových automobilek malé, takzvané městské crossovery. Nicméně poptávka po luxusních SUVéčkách tu pořád je. Stačí zmínit nový Range Rover nebo plánovaný luxusní model od Bentley. Není tedy divu, že o podobně zaměřeném voze se mluví i v případě Rollsu.

Tato automobilka vyrábějící ty nejluxusnější automobily se prozatím soustředí na klasické varianty, tedy limuzíny, kupé a kabriolety. Nejčerstvějším přírůstkem se stalo kupé Wraith, které je nejrychlejším Rolls-Roycem v historii. Nicméně poptávka po různých crossoverech je stále silná, a to zejména na perspektivních trzích v Rusku, Číně nebo na Blízkém východě, tudíž nelze vyloučit, že jednou podobný vůz Rolls-Royce nepředstaví. Nicméně podle Dana Balmera, ředitele značky pro Asii a Tichomoří, se tak nestane minimálně do konce této dekády.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: