Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia představí novou sportovní zadokolku a konkurenta Nissanu Juke

News

12.03.2013

Korejská automobilka Kia plánuje v příštích letech představit hned několik zajímavých modelů. Mezi nimi například sportovní vůz s pohonem zadních kol nebo stylový crossover.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kia se hodlá stát v budoucnu jedním z nejvýznamnějších hráčů v Evropě. K tomu, aby se tak vážně stalo, potřebuje především nové modely, respektive hodně nových modelů. Podle Michaela Colea z Kii Europe nyní automobilka zvažuje prakticky všechny varianty. Jednou z nich je například nový crossover, který by designově vycházel z konceptu Provo, který Kia ukázala na letošním ženevském autosalonu. Provo by pak v budoucnu mohlo nahradit model Soul, jehož druhá generace se představí za několik týdnů na autosalonu v New Yorku.

Do nabídky evropské Kii by se mohla po vzoru Hyundai Genesis Coupé dostat také sportovní zadokolka, která by cenou konkurovala například dvojici Toyota GT86/Subaru BRZ, které se na český trh dostalo v minulých dnech. Dočkat bychom se mohli také rozšíření řady sportovně laděných modelů GT, jež v současnosti zastupuje cee’d a třídveřový pro_cee’d.

Designově se všechny nové modely budou inspirovat ve směru, který nastolil Peter Schreyer, kterému úspěch na poli designu přinesl nejen místo viceprezidenta značky Kia, ale také šéfa všech designových studíí značek Hyundai a Kia.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: