Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV od Smartu dorazí v roce 2016 i s pohonem všech kol

News

11.03.2013

Smart vyjede za tři roky s dalším modelem, tentokrát se bude jednat o malé SUV s možností pohonu všech kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobily Smart patří k tomu nejmenšímu, co můžeme na našich silnicích vidět. Skvěle fungují ve městech a neztratí se ani mimo ně. Doposud se nabídka tohoto výrobce soustředila především na malá městská auta, jedinou výjimkou pak byl model ForFour, který technicky vycházel z Mitsubishi Colt. Tento model,  jak už je patrné z názvu, nabízel místo až pro čtyři cestující. A právě ze Smartu ForFour měl vycházet také nový crossover. To se však psal rok 2005 a plány na nové SUV vzaly za své.

Nicméně v současnosti segment malých a kompaktních SUV/crossoverů zažívá nebývalý boom, kterého v budoucnu kromě Smartu hodlá využít i Škoda se svým nepřímým nástupcem modelu Roomster. Od automobilky Smart se tak za tři roky dočkáme jejich variace na vůz (nejen) do městské džungle. Dostane totiž také pohon všech kol.

Základ SUV Smart poskytne velmi pravděpodobně nová generace stěžejního ForTwo, vývoj probíhá ve spolupráci s Renaultem, který na stejně platformě představí nové Twingo. Oproti modelu ForTwo však bude crossover významně delší a také vyšší.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: