Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Range Rover Sport je za dveřmi

News

11.03.2013

Druhá generace sportovněji pojatého luxusního SUV od Land Roveru se představí již 26. března během autosalonu v New Yorku. Stejně jako větší Range Rover i Sport shodí až 300 kilogramů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Land Rover si pro premiéru nového Range Roveru Sport nevybral USA, respektive New York, náhodou. Pro tento model jsou totiž Spojené státy největším trhem, stejně tak New York je městem s největší koncentrací RRS na světě. Podobně jako větší sourozenec i model Sport je postaven na platformě PLA (Premium Lightweight Architecture). Oba modely se také budou vyrábět ve stejné továrně ve městě Solihull ve West Midlands ve Velkék Británii.

V závislosti na verzi bude pak nová generace Range Roveru Sport lehčí až o 300 kilogramů, což dovolí implementovat nový vznětový motor o objemu 2,0 litru, který bude tvořit základní motorizaci. Nad ním pak bude stát vznětový vidlicový šestiválec, který doplní kompresorem přeplňovaný zážehový šestiválec o objemu 3,0 litru, který najdeme v některých modelech Jaguar. Vrchol pak bude opět tvořit verze Supercharged s kompresorovým osmiválcem 5.0 o výkonu přes 500 koní. S dieselovým osmiválcem se pravděpodobně nepočítá, nicméně vzhledem k modelům Porsche Cayenne S Diesel nebo BMW X6 M50d se může charakterní osmiválec podívat i pod kapotu modelu Sport.

Stejně jako největší konkurenti z řad nové generace BMW X5 nebo Mercedesu třídy M nabídne Range Rover možnost až sedmimístné konfigurace.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: