Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes zvažuje výrobu kompaktního SUV

News

10.03.2013

Německá automobilka s třícípou hvězdou ve znaku plánuje výrobu malého SUV, které by se po designové stránce inspirovalo legendárním Géčkem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment modelů SUV zažívá v posledních letech nebývalý zájem ze strany jak automobilek, tak zákazníků. Pro evropské automobilky je to navíc jedna z mála kategorií automobilů, jejichž prodeje nestagnují nebo nepadají, ale naopak, rostou. Zájem projevují už i zákazníci, kteří si SUV a crossovery dříve nemohli z finančních důvodů pořídit. Proto jim automobilky vyšly vstříc a nabídly kompaktní modely za cenu do půl milionu korun.

Kromě mainstreamových výrobců se do segmentu kompaktních modelů s vyšší světlou výškou hodlá vstoupit také Mercedes, který nyní slaví úspěch se třídou A. V budoucnu pak nabídne ještě menší model, kompaktní SUV rozměrově patřící do segmentu B (městské vozy). Po stránce vzhledu má pak malé SUV vycházet z jednoho z nejdéle vyrábějících modelů v historii Mercedesu G. Očekávat tak můžeme jednoduchý design plný hran, který však bude pojat poněkud stylověji. Mercedes-Benz City-G, jak zní prozatimní název projektu, dostane modulární platformu s pohonem předních kol. K pohonu tohoto vozu budou sloužit přeplňované zážehové čtyřválce od Mercedesu a vznětové čtyřválce ze společného vývoje s aliancí Renault-Nissan.

Kromě modelu City-G se pak ještě dočkáme nového GLA, tedy SUV vycházejícího z třídy A, respektive sedanu CLA.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: