Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

RenaultSport pokukuje po rozšíření nabídky ostrých modelů

News

09.03.2013

Dříve jsme byli zvyklí, že Renaulty s přídomkem R.S. jsou vyloženě ostrá auta. To se však s příchodem nového Clia R.S. změnilo. V budoucnu se pak možná dočkáme i ostrého crossoveru Captur.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V paměti stále máme dojmy z vynikajícího Renaultu Mégane R.S., který patří na absolutní vrchol mezi sportovními předokolkami. I menší Clio nebo Twingo jsou po stránce jízdních vlastností na špici ve svém segmentu. Nicméně s příchodem čtvrté generace Clia se role divize RenaultSport poněkud změnila. Z vyloženě ostrých aut se stanou vozy použitelné na každý den. Renault Clio R.S. tak přešlo z vynikajícího atmosférického dvoulitru na menší jednotku o objemu 1,6 litru opatřenou turbodmychadlem. Navíc se nedočkáme ani manuální převodovky, ta byla nahrazena dvouspojkovým automatem EDC se šesti stupni.

Podle Patrice Rattiho, výkonného ředitele Renault Sport Technologies, stejný postup aplikují také u nové generace Méganu R.S., který by mohl dostat motor o ojemu 1,8 litru až 2,0 litru a automatickou převodoku. Navíc se spekuluje o rozšíření nabídky o některé další modely, nejvíce se mluví o crossoveru Captur, který se veřejnosti představil před několika týdny. Celkově by pak ostrých Renaultů mohlo být kolem čtyř až pěti, tedy Twingo, Clio, Captur a Mégane, o pátém modelu se zatím spekuluje.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: