Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Civic Type-R bude mít minimálně 270 koní

News

08.03.2013

Devátá generace Hondy Civic je na trhu již nějaký ten měsíc, na ostrou verzi Typer-R si však ještě pár let počkáme. Podle zdrojů z automobilky bude mít nový ostrý hothatch od Hondy výkon minimálně 198 kW!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ostré Hondy jsme měli vždycky moc rádi. Sázeli totiž na relativně nízký objem, atmosférické plnění a především na potentní točivé čtyřválce, které při vytočení k 8000 otáček řvaly jako rozzuřená trpaslíčí čivava. Poslední verze Civicu Type-R byla také posledním modelem v této řadě, který se ještě spoléhal na atmosférický motor. Vzhledem k emisním limitům a podobným restrikcím, které ve skutečnosti vlastně vůbec nefungují, musí Honda, chtě nechtě, sáhnout po přeplňování.

Na turbodmychadlo totiž vsadí i závodní Civic WTCC, ze kterého bude nový Type-R vycházet. Podle Davea Hodgettse z britského zastoupení Hondy, bude mít nový ostrý Civic výkon minimálně 198 kW/270 koní, přičemž inženýři se zaměřili spíše na hodnotu 224 kW/305 koní. Honda za co nejvyšším výkonem rozhodně není jen tak, představitelé automobilky totiž usilují o titul nejrychlejší předokolky na slavném Nürburgringu. Tento titul prozatím pevně drží Renault Mégane R.S. Trophy s časem 8:07:97.

Zatím však není jasné, o jaký motor se bude jednat. V Hondě zvažují použití jak motoru 1.6, tak i většího dvoulitru. Vzhledem k očekávanému pokoření hranice 300 koní se dá předpokládat, že Honda Civic Type-R opět vyjede s dvoulitrovým motorem, tentokrát však s turbem.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: