Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Miloš Zeman bude jezdit Škodou Superb

News

08.03.2013

Nový prezident České republiky bude používat domácí Škodu Superb. Automobilka v den inaugurace nového českého prezidenta předala Miloši Zemanovi nový Superb s motorem 3.6 FSI V6 ve výbavě Laurin & Klement.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Miloš Zeman dnes dopoledne složil slavnostní slib a stal se novým prezidentem České republiky a prvním prezidentem v historii našeho státu, který byl zvolen přímo, tedy ve volbách. Jedním z nejvíce exponovaných prvků prezidentského úřadu je prezidentská limuzína. Zatímco předešlí vrcholní představitelé našeho státu, tedy Václav Havel a Václav Klaus, sázeli především na zahraniční produkci, nově jmenovaný prezident Miloš Zeman se nikdy netajil svým obdivem k domácím automobilům, o čemž svědčí i to, že v minulosti, když zastával funkci premíéra (1998-2002), používal Tatru 700.

Na tu pak nepřímo navazuje i nová Škoda Superb v nejvyšší výbavě Laurin & Klement se zážehovým šestiválcem o objemu 3,6 litru o výkonu 191 kW/260 koní, automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol. V době inaugurace bude vůz opatřen 18palcovými koly Sirius v tmavém provedení, v bežném provozu je však nahradí menší 17palcová kola.

Škoda také slíbila, že Miloš Zeman bude prvním člověkem, který dostane modernizovaný Superb, který automobilka představí již toto léto. Oficiální předání pak proběhne na podzim tohoto roku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: