Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce SLS AMG se dočkáme již velmi brzo

News

07.03.2013

Mercedes-Benz na autosalonu v Ženevě potvrdil, že nástupce modelu SLS AMG ukáže veřejnosti již relativně za krátkou dobu. Nový sportovní vůz se postaví především ikonickému Porsche 911.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz udělal se svým SLS AMG skvělý tah. Sázka na retro tvary a legendární racčí křídla se automobilce vyplatila. Nástupce nicméně přijde s poněkud odlišnou koncepcí. Bude menší a lehčí než SLS AMG, tudíž nebude problém použít přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,0 litru a výkonu 248 kW/337 koní, kterému bude sekundovat dvakrát přeplňovaný osmiválec o výkonu 362 kW/492 koní. Obě motorizace budou spojeny s dvouspojkovou automatickou převodovkou  a na zadní nápravě pak najdeme samosvorný diferenciál.

Mercedes-Benz pak plánuje uvést hned několik verzí modelu SLC. Pokryje tak segment výkonných aut s cenou zhruba od 92 000 eur (cca 2 350 000 Kč) až 139 000 eur (3 550 000 Kč), čímž se dostane do teritoria již zmiňovaného Porsche 911, které se v uplynulých dnech představilo také ve verzi GT3. Nová GT3 bude poprvé v historii nabízena výhradně s automatickou převodovkou se dvěma spojkami (PDK).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: