Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jubilejní Aston Martin CC100 bude vycházet z V12 Vantage

News

07.03.2013

Aston Martin si v současnosti připomíná 100 let od svého založení. Na oslavu představí hned dvojici konceptů. Jedním z nich bude model CC100 postavený na základech V12 Vantage.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Aston Martin zažívá v posledních měsících velké změny. Kromě změny minoritního vlastníka představila automobilka nový Vanquish a DB9 a v tomto roce slaví jubilejní sté výročí. Jako dárek si nadělí speciální model s názvem CC100, který bude vycházet z dvanáctiválcového Vantage. Podle výkonného ředitele Aston Martinu Ulricha Beze bude vůz ovlivněn závodním DBR1 z poloviny 50. let, takže bude mít odhalený kokpit a žádné dveře.

Celkově se vyrobí pouze dva kusy. Jeden z nich bude oslavovat století fungování Aston Martinu, ten druhý pak bude odkazovat na vítězství sira Stirlinga Mosse z roku 1959, kdy vyhrál závod na 1000 km na slavném Nürburgringu právě s modelem DBR1. Cena jednoho kusu se pak bude pohybovat mezi 330 000 librami (tolik stojí V12 Vantage Zagato) a 1 400 000 liber, které museli zájemci zaplatit za limitovanou edici modelu One-77.

Další novinkou pak bude hybridní Rapide kombinující vodík a benzin. Výkon tohoto vodíkovému hybridu se bude pohybovat oko 373 kW/507 koní. Ulrich Bez také potvrdil premiéru dvou nových konceptů, které se veřejnosti ukáží na přehlídce Concours d'Elegance v californském Pebble Beach. O jaká auta se bude jednat, Bez neřekl. Nezbývá než počkat na oficiální informace.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: