Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi: Více SUV a RS modelů

News

07.03.2013

Wolfgang Dürheimer potvrdil, že Audi chystá v budoucnu více vozů kategorie SUV. Jako protipól pak působí prohlášení, že řada modelů RS dostane také mnohem více zástupců.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na první pohled se můžeme radovat, Audi chystá více modelů od divize Quattro GmbH. Co na tom, že z velké německé trojky na své konkurenty v mnohém stále ztrácí, především pak co se jízdních vlastností týče. Stále se však jedná o auta, která na silnicích rádi vidíme – mají velký výkon, jsou rychlá a s turbodmychadly a kompresory také papírově úsporná, to rádi slyší především úředníci z Bruselu. V budoucnu se tak můžeme dočkat například ultimativního Audi TT-RS s hmotností okolo 1000 kilogramů. Jen pro představu, zhruba tolik váží dnešní malé hatchbacky segmentu B se základními motory.

Kromě tohoto modelu nás ale velmi pravděpodobně čeká i záplava různých „ostrých“ SUV. Však první vlaštovka v podobě RS Q3 se již představila. V plánu tak jistě bude i větší RS Q5 nebo nová generace Audi Q7, které díky modulární platformě velmi výrazně zhubne.

A právě SUV jsou další kategorií vozů, na které se chce Audi v nejbližších letech zaměřit. V současnosti v portfoliu značky najdeme tři modely – Q3, Q5 a Q7. Ty by měly doplnit poněkud dynamičtěji pojaté verze po vzoru BMW X6. Podle Dürheimera je však místo i pro menší SUV, které by zapadlo pod model Q3.

Audi není jediná automobilka, která plánuje více nových SUV nebo crossoverů. V posledních měsících jsme svědky doslova invaze malých městských crossoverů jako je Renault Captur, Ford EcoSport nebo Peugeot 2008. Svou troškou do mlýna hodlá přispět i Škoda, která místo nové generace Roomsteru nasadí právě kompaktní SUV.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: