Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda eviduje silnou poptávku po nové NSX

News

07.03.2013

Japonská automobilka začala v Británii přijímat zálohy ve výši 25 000 liber na novou NSX. Poptávka je tak silná, že Honda uvažuje dokonce o pořadníku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová Honda NSX je jedno z těch aut, na která netrpělivě čekáme už dlouhé roky. Chvíli to dokonce vypadalo, že nástupce legendární první generace NSX, na které spolupracoval i Ayrton Senna, se do výroby nikdy nedostane. Což by byla převeliká škoda, zvlášť v případě Hondy, která ze všech japonských automobilek vždy hrála na sportovní notu nejsilněji.

Naštěstí i navzdory ekonomické krizi, která silně zasáhla především automobilový průmysl, půjde nová NSX do výroby. V rámci duchu dnešní doby, který se nese na křídlech ekologie, dostane nová sportovní Honda hybridní pohon. Základ však stále bude tvořit uprostřed umístěný vidlicový šestiválec, který ve spojení s elektromotorem bude pohánět zadní kola. Další elektromotory se pak postarají o pohon předních kol, Honda NSX druhé generace tak bude čtyřkolka (vůz dostane systém Super Active All-Wheel Drive).  

Výroba tohoto votu bude probíhat v továrně ve Spojených státech, kde Honda očekává také nejsilnější prodeje. Na trh se pak sériová verze dostane v průběhu roku 2015.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: